Wygodne szpilki – komfort Twoich stóp

Wygodne szpilki – komfort Twoich stóp

Większość kobiet chodzi do pracy w szpilkach, lub butach na wysokim obcasie, jednak warto myśleć nie tylko o wyglądzie, ale również o zdrowiu i wygodnie dla naszych stóp. Wybierając bezmyślnie buty, które przykuwają naszą uwagę wyglądem, to jest to droga prowadząca do urazów, bólu, nieodwracalnych zmian w zdrowiu naszych stóp. Aby pogodzić ładne ze zdrowym, musimy wybierać buty o dobrze wyprofilowanej podeszwie, w których nie będzie doskwierał nam ból, ucisk i dyskomfort.

Odpowiednia wysokość obcasa – nasze zdrowie i wygoda.

Jeśli cierpisz na bóle stóp, bardzo prawdopodobne jest to, że dobrałaś nieodpowiednie obuwie, do wykonywanej pracy, lub do anatomicznej budowy Twojej stopy. Najczęstszy problem leży w tym, że kupujemy buty o źle wyprofilowanym obcasie. Obcas, powinien znajdować się w centralnym punkcie pięty. Dzięki temu nasza stopa w szpilce, układa się prawidłowo i nie są nadmiernie obciążane ścięgna oraz palce stóp. Pamiętaj również, że szpilki o wysokości 10 centymetrów, nie są dla każdej kobiety. Co prawda, wiele tabloidów i modnych magazynów dla kobiet, stara się nam wmówić, że im wyższy obcas, tym smuklejsza noga i tym większy seksapil. Nic bardziej mylnego. Obcas w szpilce musi być odpowiednio dobrany do każdej kobiety indywidualnie. Dzięki temu unikniemy nieprzyjemnych skutków nieodpowiednio dobranego obuwia.

Dobór szpilek do kreacji.

Jeśli dobrałaś już odpowiednie szpilki i ich wysokość, to należy zakupić kilka fasonów szpilek, które dopełnią Twoją stylizację. Modnymi kolorami w 2019 roku, są intensywne barwy, które kontrastują z resztą dodatków. Jeżeli nie lubisz rzucać się w oczy, a raczej wolisz pozostać wtopioną w tłum, kup szpilki w pastelowych, jasnych kolorach. Nie tylko wysmuklą i wydłużą Twoją nogę, ale również dodadzą Ci kilka centymetrów oraz wyszczuplą optycznie Twoją figurę.
Warto zaznaczyć, że szpilki, tak naprawdę pasują niemalże do każdej kreacji. Są łączone zarówno z eleganckim, jak i sportowym stylem. Nadadzą się świetnie do lekkich, letnich kreacji oraz ciężkich wieczorowych sukni.

Skąd się biorą i jak powstają ha luksy.

Jeśli masz predyspozycje rodzinne do tego typu schorzeń i zwyrodnień stóp, to musisz pamiętać o tym, aby Twoje obuwie było idealnie dopasowane do stopy, ponieważ złe obuwie pogarsza i przyspiesza powstawianie haluksów.
Czym są haluksy? To nic innego jak, choroba zwyrodnieniowa, odkształcająca duży palec. W wyniku tego chorująca odczuwa silny ból, oraz dyskomfort podczas chodzenia. Źle dobrane szpilki potęgują tylko objawy tej choroby. A nie jest to schorzenie, które samo przejdzie. W wielu przypadkach, niezbędna będzie interwencja chirurgiczna. Tylko po tej operacji będziemy mogły odetchnąć z ulgą, oraz nosić obuwie, na które wcześniej nie mogłyśmy sobie pozwolić. Ważne jest, aby udać się do lekarza, wystarczająco wcześnie, dzięki czemu uda się zawczasu, powstrzymać rozwój schorzenia. Dostępnych jest wiele metod i sposobów na łagodzenie objawów tej choroby. Są to między innymi, separatory, plastry, wkładki i ortezy, które nie tylko uśmierzają ból, ale także nastawiają palec na odpowiednie miejsce.

Related Articles