Przygotowania do studniówki

Studniówka czyli stres

Jednym z najważniejszych momentów w trakcie nauki szkolnej dla wielu dziewcząt jest studniówka. Impreza w trakcie, której mogą pokazać one swoje piękno i podkreślić swoje atuty, które na co dzień muszą ukrywać w skromnych, szkolnych strojach. Nie jest to zatem tylko dzień na wspólną zabawę do białego rana, lecz także okazją na zaprezentowanie siebie. Właśnie z tego powodu dziewczyny poświęcają tak wiele uwagi przygotowaniom do tego wydarzenia. Już wiele tygodni wcześniej rozpoczynają realizować zadania takie jak znalezienie idealnej sukienki, inspiracji pięknych fryzur oraz makijażu. Związane jest to z wygospodarowaniem ogromnej ilości czasu oraz energii, jednak czego nie zrobi kobieta aby wyglądać pięknie. Jak zatem poradzić sobie w tym stresującym okresie przedstudniówkowym, aby dopiąć wszystko na ostatni guzik i przy tym nie zwariować ?

Idealna sukienka- jak ją znaleźć?

Pierwszym problemem, z którym spotykają się młode dziewczyny w trakcie przygotować do studniówki jest znalezienie perfekcyjnej kreacji, które zachwyci wszystkich uczestników balu. Niestety wybór na rynku odzieżowym nie jest wystarczająco duży, dlatego często kupienie sukienki, o której marzyłyśmy jest wręcz niemożliwe. Warto pamiętać o tym, że kierowanie swoich poszukiwań do sieciówek może okazać się marnowaniem czasu, ponieważ w takich sklepach bardzo rzadko możemy spotkać się z propozycjami na tak eleganckie wyjścia. Lepszym rozwiązaniem okaże się na pewno odwiedzenie kilku butików lub zapoznanie się z ofertami sklepów internetowych. Tam na pewno znajdziemy o wiele więcej propozycji, które sprawdzą się w trakcie imprezy studniówkowej. Jeśli chodzi o krój naszej sukienki to w obecnych czasach nie ma kanonów, które należy przestrzegać. Wybierając idealny strój musimy kierować się głównie naszymi upodobaniami, wygodą oraz jej wyglądem na naszej sylwetce. Ważne jest to, aby przymierzyć kilka propozycji i ocenić ich ułożenie na naszym ciele, ponieważ nie każdy model będzie podkreślał nasze atuty i maskował niedoskonałości. Zdarzają się sukienki, które niestety w sposób odwrotny podkreślają nasze proporcje i będziemy w nich wyglądać po prostu źle. Jeśli chodzi o długość sukienki to obecnie bardzo modne stały się długie propozycje, które nadają naszemu wyglądowi jeszcze więcej elegancji. Jednak nadal możemy zauważyć wiele pięknych krótkich sukienek, które również sprawiają, że wyglądamy pięknie. Warto zapamiętać zatem dwie zasady, kupując strój na studniówkę musimy dobierać model do naszej sylwetki, a co najważniejsze pamiętać o tym, że musi być nam w niej wygodnie, abyśmy mogły bawić się przez wiele godzin z naszymi przyjaciółmi. Oczywiście w momencie gdy nie uda nam się znaleźć sukni idealnie dopasowanej do nas to mamy możliwość skorzystania z pomocy krawcowej, która na pewno pomoże nam ją przerobić, jednak na to rozwiązanie musimy zdecydować się szybciej, aby zdążyć przed dniem imprezy. Innym rozwiązaniem, z którego możemy skorzystać w trakcie wybierania sukienki jest również pomoc krawcowej, która jednak nie zajmie się tylko poprawkami, ale wykona dla nas cały projekt. W takim przypadku może ponieść nas fantazja i w internetowych inspiracjach możemy znaleźć propozycję, która spełnia wszystkie nasze marzenia. Warto jednak wtedy zaprosić do współpracy osobę z dużym doświadczeniem, która będzie wiedziała w jaki sposób zrealizować dany projekt.

Czy buty są problemem?

Drugim problemem, który pojawia się na drodze maturzystek jest dobór butów, które będą pasowały do sukienki i dodatkowo będą umożliwiały im zabawę do rana. Według nas ważniejszą cechą obuwia jest jego wygoda, niż wygląd, jednak warto szukać rozwiązania, które połączy te dwie kwestie. Tutaj możemy skierować nasze poszukiwania zarówno do sklepów sieciowych, jak i do internetowych, ponieważ tam oferta jest bardzo szeroka i na pewno znajdziemy coś dla siebie. Możemy również zdecydować się na zakup dwóch par butów. Jest to rozwiązanie, na które decyduje się wiele dziewcząt, wybierają one mniej wygodną parę, jednak bardziej efektowną na moment wejścia oraz poloneza, zaś potem ubierają wygodne buty, w których mogą bawić się bez żadnego problemu. Według nas jest to również świetne rozwiązanie, gdyż druga para butów może być naszymi ulubionymi szpilkami lub balerinami, w których przetańczyłyśmy nie jedną imprezę.

Fryzura i makijaż – dopełnienie naszej stylizacji

Dopełnieniem naszego stroju jest fryzura oraz makijaż. Coraz więcej kobiet decyduje się na skorzystanie z usług profesjonalistek, które dzięki swojemu doświadczeniu mogą wykonać naprawdę pięknie swoją pracę. W przypadku fryzury wszystko zależy od oczekiwać maturzystki oraz jej preferencji pod względem wygody. Na studniówkowych parkietach dominują delikatne, eleganckie upięcia lub loki. Zdarzają się jednak również bardziej ekscentryczne fryzury, ze względu na wyjątkowość tego dnia dziewczyny mają pełne prawo do spełniania marzeń związanych z tym elementem. W przypadku makijażu panują podobne zasady, wszystko zależy od tego w czym dana osoba będzie czuła się najlepiej. Warto poprosić kosmetyczkę o wykonanie makijażu, który podkreśli nasze atuty i zakryje niedoskonałości, abyśmy mogły czuć się pięknie. Powierzając swój wygląd w ręce zaufanej i polecanej kosmetyczce możemy uzyskać naprawę niesamowity efekt, który zaskoczy nie tylko nas, ale również naszych najbliższych.
Widzimy zatem, że przygotowania do studniówki są trudnym okresem dla dziewcząt, chcą one bowiem tego dnia wyglądać nieskazitelnie, aby pokazać wszystkim w koło swoje piękno. W przypadku chłopców dzień ten ma zupełnie inne znaczenie, zatem nie podzielają oni stresu oraz nerwów, które pojawiają się u ich koleżanek. Warto pamiętać jednak o tym, że tego dnia najważniejsze jest nasze dobre samopoczucie oraz zabawa. Musimy zapamiętać ten dzień jako czas dobrze spędzony z naszymi przyjaciółmi na zakończenie okresu jakim jest liceum.

Related Articles