Podkład, czy krem BB i CC do naszej twarzy?

Podkład, czy krem BB i CC do naszej twarzy?

Większość kobiet do codziennego makijażu używa kremów BB i CC, jednak nie są one dla każdego rodzaju cery i problemów w nią związanych. Kremy BB i CC charakteryzują się tym, że są one o lekkiej formule co pozwala nam na lekkie ujednolicenie skóry i przykrycie niedoskonałości, lecz nie gwarantują całkowitego i pełnego krycia. Podkłady to całkiem inna bajka. Są one dużo cięższe i możemy nimi budować krycie. Jeśli zdecydujemy się na używanie podkładu na co dzień to znaczy, że szukamy mocniejszego i solidniejszego krycia. Zatem co wybrać lekką formułę ze słabym kryciem, czy ciężki podkład o solidnym kryciu? Na to pytanie musimy odpowiedzieć sobie same, oraz wybrać najlepszą opcję do typu naszej skóry i jej potrzeb.

Jak dobrać kryjący podkład, do naszej cery?

Duża liczba kobiet zmaga się z doborem odpowiedniego kryjącego podkładu do kondycji ich skóry i rodzaju. Jest to bardzo trudne, ponieważ niewiele kobiet wie o tym jaki rodzaj skóry posiada. Czy jest to skóra sucha, czy tłusta, a może normalna. W zależności od tego jakiego typu skórę mamy, możemy dobrać odpowiedni podkład. Tym bardziej jeśli chodzi Ci o pełne krycie. Dobranie, dobrze kryjącego podkładu, o dobrej formule i nie tworzącego efektu maski, jest bardzo trudne, gdyż na rynku jest bardzo mało tego typu produktów. Mimo tego, że w sklepach kosmetycznych półki aż uginają się od różnego rodzaju podkładów i kosmetyków, trudno jest nam znaleźć odpowiedni produkt. Jednak najważniejszą kwestią jest to, alby podkład nie był toporny w nakładaniu, oraz aby nie oksydował na naszej skórze twarzy. Co to jest oksydacja podkładu? Jest to nadmierne ciemnienie i zmienianie koloru po pokryciu naszej twarzy. Jest to nieakceptowane, gdyż często oksyduje on na kolory pomarańczowe, bądź różowe. Jak sprawdzić, czy podkład będzie oksydował? Weź tester oraz wyciśnij trochę na wierzch dłoni, odczekaj kilka minut, a następnie wyciśnij kolejną porcję podkładu i porównaj kolory. Jeśli pierwszy jest zdecydowanie ciemniejszy niż nowo wyciśnięty, podkład będzie oksydował. Jest to nic innego niż utlenienie się podkładu pod wpływem powietrza i kontaktu z naszą skórą. Dlatego też przed kupieniem upewnij się o tym fakcie.

Drogi, nie zawsze oznacza dobry.

Jeśli decydujemy kupić się drogi podkład, musimy koniecznie poznać recenzje produktu, oraz zastanowić się odnośnie naszych oczekiwań do produktu. Niekoniecznie drogi podkład musi oznaczać dobry i długotrwały. Wiele drogich i nie dla każdego przystępnych firm wypuściło serię podkładów, które obiecywały wiele, a nie robiły dosłownie nic spektakularnego. Oczywiście bierzmy pod uwagę fakt, że każda kobieta ma inne potrzeby odnośnie krycia i wyglądu, ale jeśli większość z nich opowiada się za, nie. Musisz wziąć to pod uwagę, czy warto jest wydawać pieniądze w błoto. Tym bardziej, że istnieje wiele drogeryjnych podkładów, o świetnej formule i długotrwałym kryciu. Czasami równica miedzy drogim podkładem luksusowym, a tanim drogeryjnym to 200 zł. Zatem przed zakupem zastanów się dobrze nad wyborem idealnego podkładu.

Related Articles