Piękne i gładkie nogi, kluczem do Twojego komfortu!

Piękne i gładkie nogi, kluczem do Twojego komfortu!

Zapewne każda z was, chciałaby pochwalić się pięknymi i gładkimi nogami. Umożliwiają nam to produkty do depilacji dla kobiet. W grupie tych produktów znajdziemy: wosk, plastry depilujące, depilatory, maszynki do golenia, czy pianki do depilacji.
Jak widać, wybór jest dosyć spory, jednak należy pomyśleć o tym, jaką opcję dopasować do swoich potrzeb, ponieważ każda z nas ma inny rodzaj skóry, oraz inną grubość oraz strukturę włosa.

Depilacja na stałe, czy element codziennej pielęgnacji?

Wiele kobiet staje przed dość ciężkim dylematem, mianowicie wybór jest, pomiędzy depilacją na stałe, a depilacją, jako codzienny, zazwyczaj poranny obowiązek. Sama wiesz, że codzienna depilacja potrafi być bardzo uciążliwa i mocno podrażnia ona, Twoją skórę. Poprzez nadmierne używanie maszynki, czy wosków, skóra bardzo się wysusza i pojawiają się na niej czerwone plamki.
Jest to efekt nadmiernego i długotrwałego uszkadzania naszego naskórka, preparatami oraz ostrzami depilatorów, lub maszynek. Dlatego naprzeciw, czerwonym plamom i podrażnieniom, po depilatorach i maszynkach, wychodzą zabiegi depilacji laserowej. Wykonywane są one w gabinetach kosmetycznych, przez profesjonalistki. Dla odważnych pań, istnieje również możliwość zakupu profesjonalnego lasera do depilacji i wykonywania zabiegów w domowych zaciszu, lecz należy wspomnieć o ryzyku, które niesie ze sobą wykonywanie, tak skomplikowanych zabiegów samemu.

Odpowiednie nawilżenie skóry, po depilacji.

Jeśli dobrałaś już odpowiednią formę depilacji, do swojej skóry oraz potrzeb, należy również pomyśleć o odpowiednim nawilżeniu skóry. Dobór odpowiedniego balsamu, wcale nie jest taki prosty, jak mógłby się wydawać. Na rynku, bowiem, jest wiele balsamów skierowanych do skóry suchej i wrażliwe, ale nie wszystkie nadają się do nawilżania naszej skóry po depilacji. Należy postawić na balsamy z atomizerem, na bazie naturalnych składników. Świetnym, sprawdzonym sposobem, na nawilżenie i nabłyszczenie naszej skóry po depilacji, jest użycie, wszelkiej maści olejków. Zapewnią one naszej skórze odżywienie, dodadzą jej elastyczności i nadadzą piękny koloryt, oraz zdrowy wygląd. Jeśli będziemy odpowiednio nawilżać naszą skórę i o nią dbać, to zrewanżuje się ona, pięknym, zdrowym wyglądem, oraz odpowiednim nawilżeniem, które zmniejszy do minimum, nieprzyjemne i bolesne podrażnienia, które nie dość, że źle wyglądają, to jeszcze wprowadzają nas w dyskomfort.

Depilacja u kosmetyczki, czy własne domowe sposoby?

Depilacja podstawowa, czyli nóg, u kosmetyczki wykosi koszt, około 80-100zł. Co ciekawe, jeśli postawimy jednak na depilację w domowym zaciszu, wydamy około 50 złotych, więc wycieczka do kosmetyczki jest stosunkowo, około dwa razy droższa. Oczywiście ma to swoje plusy i minusy. Plusem będzie niewątpliwie fakt, że zajmą się nami profesjonalistki, a nam pozostanie, oczywiście błogi relaks. Postawienie na domową depilację, sprawi jednak, że nie dość, że nauczymy się, jak właściwie dbać i depilować nogi, to jeszcze, stanie się to odprężającym i relaksującym rytuałem.

Related Articles