Patent na idealny makijaż!

Patent na idealny makijaż!

Uwielbiasz kosmetyki do makijażu, ale nie do końca potrafisz dobrać do koloru swojej skóry idealnie pasujący podkład, czy puder? Nie jest w tym nic dziwnego. Ponad większość Polek ma z tym problem. Będąc w drogerii, bądź wybierając podkład przez Internet, wydaje nam się, że ten kolor będzie pasował, lecz później okazuje się, że wybrałyśmy nie tę tonację lub kolor. Zatem, jak wybrać idealny podkład?

Sztuka dobrego wyboru.

Pięknie ujednolicony kolor Twojej skóry na twarzy to podstaw dobrego wyglądu. Więc aby wybrać idealny produkt, do naszej cery musimy wiedzieć jakiego podkładu szukamy. Rodzaj skóry ma tu duże znaczenie. Do cery tłustej wybierzemy inny produkt, a do cery suchej bądź naczyńkowej, inny.
Jeśli wiesz już, jaki masz rodzaj cery, możesz dostosować formułę podkładu, do swoich potrzeb.
Do cery tłustej idealne będą podkłady matujące. Dzięki swojej matowej formule, po utrwaleniu pudrem, nasz makijaż będzie trzymał się cały dzień.
Jeśli masz skórę suchą, świetnym rozwiązaniem będą podkłady nawilżające i rozświetlające. Dzięki temu Twoja skóra, będzie wyglądała świeżo i pięknie.
Do skóry naczyńkowej i z problemami, dedykowane są specjalistyczne kremy BB, CC. Kolor podkładu należy dobierać do koloru szyi. Najprostszym sposobem na dobranie odpowiedniego koloru, jest wybranie trzech odcieni produktu, wydających nam się najbardziej zbliżonymi do naszego naturalnego koloru twarzy i sprawdzenie ich na szyi. Jest to niemal stu procentowo skuteczny sposób dobierania podkładu. Powinniśmy jednak pamiętać, że bardzo ważna jest tonacja naszego podkładu. Polki mają kolor skóry w tonacjach żółtych. Rzadko w różowych i oliwkowych.

W zależności od tego, jakiego podkładu szukasz, musisz wiedzieć, czy chcesz uzyskać pełne krycie, czy lekkie krycie, które będzie idealne na co dzień.
Jeżeli decydujesz się na pełne krycie, musisz wiedzieć, że tego typu podkłady często są ciężkie i widoczne na skórze twarzy, zatem lepszą decyzją, będzie wybór podkładu z lżejszą formułą, która nie będzie tak mocno widoczna na twarzy i da jej zdrowy i naturalny wygląd.
Podkłady które mają lekkie krycie najczęściej mają wodnistą konsystencję i rozprowadzają się łatwo i przyjemnie.

Aplikacja podkładu tak ważna, jak sam podkład.

Warto też nadmienić, czym powinnyśmy nakładać konkretne podkłady na twarz.
Wybrać pędzel, czy może beauty blender? Podkład nakładany pędzlem, wymaga większych umiejętności i precyzji, ponieważ niektóre podkłady, są toporne w nakładaniu, i często po nieodpowiednim ruchu pędzla, robią plamy i podkład nie nakłada się równomiernie. Historia z beauty blenderem jest nieco prostsza i aplikacja podkładu zazwyczaj przebiega bez większych komplikacji.
Należy jednak zaznaczyć, że beauty blender pochłania bardzo dużo produktu. Jest to uciążliwe i na dłuższą metę, nie ekonomiczne. Pędzel zaś, pochłania mniej podkładu, ale powinniśmy zwracać uwagę z jakiego włosia wykonany jest nasz pędzel. Czy są to włókna syntetyczne, czy naturalne. To kluczowa informacja dla alergików. Dlatego tak ważny jest odpowiedni wybór akcesoriów.

Related Articles