Naturalnie opalone ciało

Opalone ciało dodaje nam atrakcyjności

Z czym kojarzy nam się pojęcie pięknej zadbanej sylwetki? Zazwyczaj wyobrażamy sobie szczupłą, umięśnioną kobietą z opaloną skórą. Opalenizna kojarzy nam się bardzo pozytywnie, dlatego szczególnie w okresie wakacji każda kobieta chce cieszyć się delikatnie zabarwioną na brązowo skórą. Istnieje wiele możliwości na zdobycie takiej opalenizny, jednak nie zawsze udaje nam się zyskać równy i estetyczny efekt. Z jakich propozycji możemy skorzystać jeśli chcemy, aby nasza skóra wyglądała naprawdę pięknie?

Sposoby na piękną opaleniznę

Pierwszym, najpopularniejszym sposobem na opalanie się jest spędzanie długiego czasu na słońcu. Szczególnie latem w czasie wakacji wiele kobiet wyleguje się na kocach nad jeziorami czekając, aż musną je promienie słoneczne. Jest to sposób na naprawdę szybką zmianę koloru skóry, jednak nie zawsze końcowy efekt jest zgodny z naszymi oczekiwaniami. Zdarzają się bowiem sytuacje, gdy nasza skóra staję się czerwona lub pojawiają się zabawne znaczki od ubrań, pod którymi skóra została blada. Wszyscy przyznamy, że nie wygląda to zbyt estetycznie. Czy możemy poradzić sobie w inny sposób z osiągnięciem celu jakim jest brązowa skóra? Miejscem, w którym wiele kobiet stara się spełnić to marzenie jest solarium. Opalamy się tam zarówno w okresie zimowym jak i letnim, ponieważ mamy większą szansę na równą i ładną opaleniznę całego ciała. Niestety solarium posiada wiele minusów związanych z naszym zdrowiem. Coraz więcej lekarzy wypowiada się na temat negatywnych skutków zdrowotnych wynikających z korzystania z usług solariów, szczególnie u młodych osób, które mają delikatną skórę. Najgorszym zagrożeniem jest pojawienie się czerniaka czyli nowotworu złośliwego skóry. W związku z tym zagrożeniem rozwiązanie to stało się mniej popularne i coraz mniej kobiet decyduje się podjąć ryzyko jakim jest ta ciężka choroba.
Obecnie coraz więcej pań wybiera opalanie natryskowe. W tym przypadku nie jesteśmy narażeni na działanie promieni słonecznych. Jest to zabieg wykonywany przez specjalistów, którzy nakładają na nasze ciało specjalne preparaty, które dają efekt równej i delikatnej opalenizny. Samodzielnie możemy wybrać sobie odcień skóry jaki chcemy uzyskać, dlatego nie musimy obawiać się zaczerwień, które tak bardzo odstraszały nas od naturalnego opalania. Dodatkowo jest to procedura w pełni bezpieczna, która jednak posiada pewne minusy. Pierwszym z nich jest cena, niestety nie może pozwolić sobie na nie każda z nas, ponieważ nie wszystkie posiadamy wystarczającą ilość pieniędzy. Drugim minusem jest czas utrzymania się pięknego efektu brązowej skóry. Utrzymuje się on kilka tygodni, następnie wymaga wykonania poprawek. Dla osób, które nie mogą pozwolić sobie na tak drogie usługi posiadamy ostatnią propozycję, która niestety daje najgorsze efekty wizualne, jeśli nie posiadamy doświadczenia z tym produktem. Są to balsamy opalające, które samodzielnie nakładamy na naszą skórę. Niestety nie każdy preparat jest wysokiej jakości, dlatego nie zawsze po jego zastosowaniu wyglądamy zgodnie z naszymi oczekiwaniami.

Related Articles