Modne fryzury męskie w 2019 roku

Modne fryzury męskie w 2019 roku.

W dzisiejszym świecie, każdy mężczyzna przywiązuję uwagę do swoich włosów. Oczywiście świat fryzur męskich jest o wiele bardziej ubogi niż różnorodność damskich fryzur, ale i dla mężczyzn jest wiele propozycji, które uatrakcyjnią ich wygląd.
Na co więc postawić w 2019, jeśli chodzi o męskie fryzjerstwo? Dla kogo odpowiednią fryzurą będzie Pompadour, a dla kogo wikiński kok?

Fryzura wypisana na twarzy.

Podstawowym aspektem, według którego będziemy dobierać odpowiednią fryzurę, jest kształt i owal twarzy. Wie to każdy dedukowany i wykształcony fryzjer oraz fryzjerka.
Twarz okrągła, diamentowa, owalna, trójkątna, podłużna, kwadratowa. To czy dana fryzura będzie pasować, zależy właśnie od tego jaką twarz ma dany mężczyzna.
Kiedy wybierzemy się do profesjonalisty, to na początku oceni jaki mamy kształt twarzy i głowy i dopiero później przystąpi do propozycji fryzur, ponieważ jeden mężczyzna w irokezie będzie wyglądał idealnie, a inny karykaturalnie.

Modnie i wygodnie.

Moda na fryzury, zmienia się równie szybko, jak moda dotycząca ubrań. To co jeszcze chwile temu było modne, teraz może być passe. W 2019 roku najmodniejsze są cięcia, które charakteryzują się krótkimi bokami, oraz dłuższą górą. Bardzo modny jest wygolony przedziałek, który dodaje elegancji ale także pazura, naszej fryzurze. Oczywiście nie będzie on idealny dla każdego mężczyzny. Jeśli masz zakola, to wygolony przedziałek, tylko je podkreśli. Prym wiodą także wszelkie strzyżenia, które opierają się na stopniowanym goleniu włosów od karku aż po górę. Bardzo modne jest strzyżenie, w którym włosy na około głowy golone są od 0 przez 3 mm, po 6mm, a góra jest strzyżona na krótko, ale nie za krótko.
Popularną fryzurą jest także tak zwany Pompadour, czyli strzyżenie w którym boki i tył głowy strzyżone są na bardzo krótko (3mm lub 6mm), a góra dla kontrastu zostaje dłuższa i podniesiona do góry. Fryzurę tą nosi wielu piłkarzy (jak na przykład David Beckham), stąd też jej popularność gwałtownie rośnie.
W ostatnim czasie, dość popularne jest także strzyżenie,,na Vikinga’’. Czym się ono charakteryzuje. Jest ono bardzo podobne, to wcześniej wymienionego Pompadour’a, lecz różni się tym, że góra najczęściej jest zostawiona dłuższa i często spięta w kok, luźno rozpuszczona, bądź zaczesana na jedną stronę. Możliwości przy tej fryzurze jest naprawdę wiele.
Irokez, pomimo, że nie kojarzy się już tak bardzo z subkulturą punkową, nadal jest dość popularny, ale trzeba przyznać, że jest to już bardziej ugrzeczniona wersja tej fryzury. Irokez w 2019 tak naprawdę bardziej nawiązuje do swojej nazwy, niż irokezy z lat 90tych.
Teraz fryzura ta, charakteryzuje się po prostu wygoleniem boków i lekkim postawieniem góry, dzięki której widzimy kontrast. Oczywiście są irokezy i długie i całkiem krótkie.
Popularną wariacją na temat irokeza, jest wygolenie boków wzdłuż zakoli na 0mm lub 2-3mm, a reszty na ok. 4-6mm. Fryzura taka nie będzie pasowała do każdego, dlatego powinni się na nią decydować mężczyźni o kształtnych czaszkach i symetrycznych rysach twarzy.

Related Articles