Jedno, czy dwuczęściowy? Najlepszy strój kąpielowy na lato!

Jedno, czy dwuczęściowy? Najlepszy strój kąpielowy na lato!

Kiedy żar leje się z nieba, a bezchmurne niebo rozpościera się na nieboskłonie, każdy ma ochotę ochłodzić się kąpielą w wodzie. Nieważne, czy jest to wizyta na basenie otwartym, zamkniętym, ogrodowy dmuchany basen, czy też wylegiwanie się na plaży. Strój kąpielowy jest to, tak naprawdę podstawa lata. Możemy się w nim zarówno opalać, jak i kąpać, dlatego tak ważnym jest dobór stroju odpowiedniego do nas i do naszej sylwetki.
Wybór jest dzisiaj tak szeroki, że każda z nas znajdzie na pewno, coś dla siebie.

Dobry rozmiar, przede wszystkim!

Jednym z najważniejszych powodów kupna nowego stroju kąpielowego, jest to, że po prostu chcemy w nim wyglądać dobrze. Będziemy tak wyglądały, pod warunkiem, że idealnie dobierzemy rozmiar, naszego nowego stroju kąpielowego. Zawyżanie lub zaniżanie rozmiarów, zdecydowanie nie wyjdzie nam na dobre, ponieważ podkreślimy to, co próbujemy zatuszować. Dlatego dobierajmy rozmiary tak, żeby nowy strój leżał na nas idealnie. Kiedy mamy już swoje wszystkie wymiary, pozostaje zdecydować na jaki strój kąpielowy chcemy postawić. A dzisiejszy rynek strojów kąpielowych jest tak obszerny, że można wybierać dosłownie parę dni. W wielu sklepach, do których się wybierzemy, na pewno obsługa sklepu będzie starała się służyć nam radą, warto jednak wcześniej dowiedzieć się nieco więcej, o tym jakie są w ogóle dzisiaj rodzaje strojów kąpielowych, a jest ich nie mało.

Bikini, Monokini czy może Tankini?

Dobór odpowiedniego stroju do kąpieli, podyktowany powinien być przede wszystkim figurą kobiety, która będzie go nosiła. A wśród czego możemy wybierać, drogie Panie?
Otóż wybór jest ogromny.
Zacznijmy od klasycznego, ale nadal modnego jednoczęściowego stroju kąpielowego. Jest prosty, dzięki czemu podkreśla to co powinien podkreślać, a wszelkie wady oraz miejsca niedoskonałe świetnie zakrywa. Jest do dobry wybór, dla kobiet w każdym wieku.
Fikuśną wariacją na jego temat jest już Monokini. Cóż to takiego? Nic innego jak jednoczęściowy strój, z wieloma wycięciami i prześwitami. Jest to niewątpliwie, dość odważny strój, dlatego jest dedykowany kobietom, które mają lepszą sylwetkę.
Przechodząc dalej, mam już stroje dwuczęściowe. Ich klasyfikacja jest uzależniona, przede wszystkim od tego, jaki mają charakter.
Klasyczne i znane wszystkim Bikini, charakteryzuje się trójkątnymi miseczkami, które wiązane są na plecach, oraz karku.
Wariacją na temat Bikini jest Halter Bikini. Tym co odróżnia je od klasyka, jest tutaj sposób w jaki podtrzymuje on biust. Zamiast sznureczków, mam tutaj szersze paski materiałowe, które w prawidłowy sposób utrzymują wszystko na swoim miejscu.
Braletka Bikini, jest w zasadzie bliźniaczką klasycznego bikini. Jedynym, co je różni to fakt, że w braletka ma dodatkowe paski na ramionach, co znacznie poprawia to, jak trzyma się w nim biust.
Bandeau bikini, charakteryzuje się zaś, opaską która, niczym bandaż, zakrywa biust.
Tankini jest za to, całkiem inną formą stroju kąpielowego, ponieważ wyróżnia się lekką i zwiewną koszulą, zamiast stanika.
Oczywiście do wszystkich wyżej wymienionych gór bikini, dochodzi także dół. I tutaj, w zależności od preferencji, powinnyśmy dobrać majtki, które będą idealnie do nas pasować. Figi z niskim czy wysokim stanem, klasyczne trójkąty związane na biodrach – jest w czym wybierać!

Related Articles