Jakiego rodzaju pielęgnacji wymagają włosy przetłuszczające się?

Zadbane włosy to marzenie każdej przedstawicielki płci pięknej i niejednego mężczyzny. Mimo, że nie wszyscy panowie przywiązują aż tak wielką wagę do swojego wyglądu jak kobiety, zapewne i oni wolą nie mieć większych problemów ze swoją czupryną. Niestety czasami zdarza się tak, że nasze włosy mają tendencję do nadmiernego przetłuszczania się. Osoby, które posiadają oklapnięte włosy zazwyczaj narzekają właśnie na ich nadmierne przetłuszczanie się. Nie da się ukryć, że pielęgnacja takich włosów bywa problematyczne. Na szczęście stosowanie się do kilku dość prostych zasad jest w stanie poprawić wygląd naszych włosów. Każdy z nas powinien również pamiętać, że niebagatelną rolę w pielęgnacji naszych włosów odgrywa nasza dieta. Jeżeli przez większość czasu spożywamy niezbyt zdrowe produkty, takie jak pizza, burgery z tłustymi sosami czy kebab musimy liczyć się z tym, że nasza skóra, również głowy, będzie produkować więcej sebum. Wówczas mogą pojawić się problemy nie tylko z przetłuszczaniem się włosów, ale również z ich wypadaniem. Koniecznie trzeba zaznaczyć, że nadmiar sebum dość niekorzystnie wpływa na wygląd naszych włosów. Warto więc wprowadzić do swojej codziennej diety większą ilość warzyw oraz owoców. Nie zapominajmy również o regularnym piciu wody. Wypijanie minimum ośmiu szklanek dziennie pozytywnie wpłynie na stan naszego organizmu. Warto zaznaczyć również, że każdy z nas powinien pamiętać o tym jak ważne jest picie ziół, jeśli mamy kłopoty z przetłuszczającą się skórą głowy oraz włosami. Postawmy więc na pokrzywę lub skrzyp, a najlepiej połączmy te dwa zioła.

Nie zapominaj o złuszczaniu martwego naskórka

Skóra, która wytwarza nadmierną ilość sebum zazwyczaj ma tendencję do bardzo szybkiego zanieczyszczania się. Z tego też względu dobrze byłoby nie zapominać o tym jak ważny jest peeling skalpu. W sklepach stacjonarnych oraz internetowych możemy bez większych trudności odszukać kosmetyki dedykowane dla przetłuszczającej się skóry głowy. Popularnie są ostatnio detoksykujące szampony z drobinkami, które mają na celu właśnie złuszczenie martwego naskórka i redukcję stanów zapalnych, które mogą pojawiać się, jeżeli mamy problem z przetłuszczającą się skórą głowy. Szampon peelingujący nie może być jednak używany zbyt często. Warto używać go raz na tydzień albo raz na dwa tygodnie. Wszystko zależy rzecz jasna od potrzeb naszej skóry głowy. Dobrze by było więc nauczyć się ją obserwować. Musimy koniecznie pamiętać o tym, by peeling aplikować we właściwy sposób. Nie wystarczy bowiem umycie włosów szamponem z drobinkami i spłukanie włosów wodą. Aby peeling miał szansę zadziałać niezbędne jest wmasowanie go w skórę naszej głowy. Najlepiej wykonywać tę czynność przez określoną ilość czasu. Masaż skóry głowy pobudza cebulki włosowe do wzrostu i pomaga oczyścić skalp ze wszystkich zanieczyszczeń. Należy zaznaczyć również jak niezmiernie istotne jest oczyszczanie włosów właściwym szamponem. Jeżeli mamy włosy ze skłonnością do przetłuszczania się zapomnijmy o treściwych formułach kosmetycznych. Szampony z bogatym składem nie będą raczej zbyt dobrą propozycją dla osób, które mają problem z nadmiarem sebum. Znacznie lepszym wyborem będzie szampon ziołowy. Wybierać możemy spośród rozmaitych produktów tego typu. Świetnie sprawdzi się zakup szamponu z ekstraktami z pokrzywy, szyszek chmielu oraz skrzypu. Należy jednak pamiętać, że zbyt intensywne oczyszczanie może przynieść efekt odwrotny od zamierzonego. Dobrze więc byłoby wyposażyć się również w szampon łagodny. Warto wybierać spośród szamponów przeznaczonych dla dzieci. Warto używać ich na zmianę z szamponem ziołowym.

Powiedz tak płukankom!

Wiele się ostatnio mówi o zaletach płukanek do włosów. Jeżeli chcemy je stosować musimy mieć jednak świadomość tego jakie zioło będzie dla naszych włosów najlepsze. Posiadacze włosów przetłuszczających się oraz oklapniętych powinny zastanowić się nad używaniem płukanek nawilżających. Rzecz jasna z nawilżenia nie można całkiem rezygnować, ale lepiej będzie jednak zainwestować w zioła, które wyregulują pracę naszych gruczołów łojowych. Świetnym wyborem będzie więc płukanka z pokrzyw. Najlepiej wybrać pokrzywę dostępną w zielarniach, gdyż susz zakupiony w popularnych supermarketach może nie być najlepszej jakości. Susz należy zalać gorącą, ale nie wrzącą wodą. Po przestudzeniu napar nadaje się do użytku. Ważne, aby nie był ani zbyt ciepły ani zbyt zimny. Koniecznie trzeba zaznaczyć, że właściwą porą na wykonanie płukanki jest moment po spłukaniu z naszych włosów szamponu i ewentualnej odżywki. Po użyciu płukanki nie spłukujmy już włosów wodą.
Podsumowując wyżej zebrane rozważania z łatwością można dojść do wniosku, że każdy z nas chce posiadać zdrowe włosy. Czasami jednak zdarza się tak, że nasze włosy zaczynają się nadmiernie przetłuszczać. Wówczas dbanie o nie może być dosyć problematyczne. Z tego też względu warto przyswoić sobie kilka ważnych zasad pielęgnacyjnych. Na pewno warto byłoby zainwestować w dobrej jakości szampon peelingujący oraz szampon oczyszczający na bazie ziół. Szampon peelingujący będzie dobry, jeżeli użyjemy go raz na tydzień lub dwa tygodnie. Z kolei szamponu oczyszczającego powinniśmy używać na zmianę z szamponem łagodnym, bez detergentów. Dobrym pomysłem będzie również stosowanie płukanek do włosów. Nie wolno zapomnieć również o tym jak niezmiernie ważna jest właściwa dieta. Przestrzeganie zasad żywieniowych na pewno przyniesie nam rezultaty w postaci pięknej skóry i zadbanych włosów. Pamiętajmy więc o tym, aby jadać regularnie. Nie wolno zapominać o tym jak ważne jest nawadnianie organizmu. Wypijajmy przynajmniej półtora litra wody niegazowanej dziennie. Dzięki temu oczyścimy nasz organizm z toksyn.

Related Articles