Jak wygląda zabieg microbladingu?

Tak naprawdę istnieje wiele technik makijażu permanentnego brwi, ale microblading jest tą, która pozwala nam na osiągnięcie najbardziej naturalnego efektu. Decydując się na taki zabieg musimy jednak zwrócić uwagę na to, czy osoba, która będzie go wykonywać ma doświadczenie. Microblading sprawia, że nasze brwi wyglądają na przyciemnione i bardziej gęste. Dzięki temu będziemy mogli zupełnie zrezygnować z tego etapu codziennego makijażu. Ta technika umożliwia też na wykonanie całkowitej rekonstrukcji brwi w przypadku osób, które utraciły je w wyniku choroby lub leczenia. Ale jak wygląda sam zabieg i kto może go zrobić?

Jakie są przeciwwskazania do microbladingu?

Okazuje się, że nie każdy będzie mógł poddać się microbladingowi. Jakie są przeciwwskazania?
-ciąża,
-karmienie piersią,
-cukrzyca,
-branie antybiotyków,
-leki przeciwzakrzepowe,
-hemofilia,
-łuszczyca,
-nowotwór skóry,
-inne choroby nowotworowe,
-tendencja do powstawania bliznowców,
-problemy z odpornością.
Problemem może też okazać się to, że mamy tłustą cerę. Oczywiście możemy wtedy wykonać ten zabieg, ale efekt będzie trzymał się znacznie krócej. Dlatego lepiej poszukać innego sposoby wykonania makijażu permanentnego. Warto też pamiętać o tym, że kolor naszej skóry będzie miał ogromny wpływ na efekt końcowy. Może się okazać, że nasza koleżanka ma dany kolor tuszu i prezentuje się to doskonale, ale na nas ten sam odcień będzie wyglądał nieciekawie. Dlatego tak ważne jest to, żeby wykonawca zabiegu miał odpowiednie doświadczenie i był w stanie wybrać idealny kolor w naszym indywidualnym przypadku.

Jak przygotować się do zabiegu microbladingu?

Tak naprawdę nie musimy się do niego jakoś specjalnie przygotowywać. Warto jednak pamiętać o tym, żeby nie robić henny przez około miesiąc przed planowanym zabiegiem. Dzięki temu znacznie łatwiej będzie dobrać odpowiedni kolor tuszu. Oprócz tego, możemy przygotować się do niego tak samo jak do wykonania tatuażu. Co to znaczy? Skórę w okolicy brwi powinniśmy regularnie nawilżać, dzięki czemu będzie ona bardziej elastyczna i szybciej się zagoi. W dzień samego zabiegu nie powinniśmy pić alkoholu. Może on mieć wpływ na krzepnięcie krwi, co utrudni wykonanie zabiegu.

Jak wygląda zabieg microbladingu?

Zanim będziemy mogli przystąpić do zabiegu, będziemy musieli wypełnić specjalną ankietę, która będzie zawierała pytania dotyczące przeciwwskazań, tego czy przyjmujemy jakieś leki i czy w przeszłości mieliśmy już jakieś zabiegi chirurgiczne. Po tym specjalista będzie mógł przejść do dezynfekcji skóry. Następnie za pomocą specjalnej kredki lub markera, narysuje proponowany kształt brwi. Będziemy mogli ocenić czy taki kształt nam odpowiada i ewentualnie zaproponować jakieś poprawki. Teraz zostanie dopasowany odpowiedni kolor, który będzie odpowiadał naturalnemu odcieniowi naszych włosów. Kiedy zaakceptujemy kolor i kształt, specjalista znieczuli okolice brwi za pomocą specjalnego kremu i przejdzie do wykonywania zabiegu. Robi się to za pomocą niewielkiego ostrza, którym nacina się skórę, po czym wprowadza się pigment w te nacięcia. Ten etap nie jest najprzyjemniejszy, ale nie powinien też być bolesny

Related Articles