Jak właściwie dbać o cerę mieszaną?

Nie ulega wątpliwości, że każda kobieta chce czuć się pięknie i tak też wyglądać. Aby jednak móc poszczycić się atrakcyjnym wyglądem koniecznie trzeba o niego odpowiednio zadbać. Warto więc byłoby starać się dbać o swoją sylwetkę, skórę, włosy i paznokcie. Zadbana cera jest szczególną wizytówką każdej kobiety. Dobrze byłoby więc przyjrzeć się posiadanemu przez nas rodzajowi skóry i nauczyć się o nią odpowiednio dbać. Posiadaczki cer normalnych mają dość łatwe zadanie. Ich skóra nie przetłuszcza się bowiem nadmiernie, a stany zapalne pojawiają się na niej bardzo sporadycznie. Nie tak łatwe zadanie mają już jednak posiadaczki cer mieszanych. Jak jednak poznać, że mamy do czynienia z cerą mieszaną?

Cera mieszana – jak ją rozpoznać?

Każda przedstawicielka płci pięknej powinna wiedzieć jak odróżnić cerę mieszaną od cery tłustej i normalnej. Przede wszystkim posiadaczki cer mieszanych mogą mieć problem z nadmiernym przetłuszczaniem się skóry w okolicach nosa, brody i czoła czyli tak zwanej strefy T. Z kolei policzki mogą ulegać nadmiernym przesuszeniom. Suche policzki i tłusta strefa T sprawiają, że o skórę mieszaną dość ciężko jest właściwie zadbać. Na szczęście jednak przy odrobinie wysiłku jesteśmy w stanie sprawić, że nasza cera będzie prezentowała się w sposób bardzo atrakcyjny. Należy jednak przyswoić sobie kilka zasad dbania o taką skórę i postarać się ich przestrzegać. Dobrze byłoby również przyjrzeć się swojej diecie. Jeśli bowiem nasza dieta pozostawia wiele do życzenia nie liczmy na to, że nasza skóra będzie prezentować się atrakcyjnie. Warto więc zatroszczyć się o to, aby nasza codzienna dieta oparta była o sezonowe warzywa i owoce. Nie zapominajmy również o tym, by wypijać minimum dwa litry płynów dziennie. Najbezpieczniej byłoby rzecz jasna postawić na niegazowaną wodę mineralną, ale bez obaw można również wypijać napary ziołowe. Godne polecenia są z całą pewnością napary z szałwii, mięty oraz melisy, które mają silne właściwości odtruwające. Oczyszczają więc one nasz organizm z nagromadzonych w nim toksyn rozmaitego pochodzenia. Nie zapominajmy również jak ważna jest aktywność na świeżym powietrzu.

Jak dbać o cerę mieszaną?

Nie da się ukryć, że każda przedstawicielka cery mieszanej musi pamiętać o tym jak ważne jest dogłębne oczyszczanie. Nie zapominajmy więc o tym, by każdego wieczora usunąć makijaż z naszej skóry. Uczynić to możemy na przykład przy pomocy wacika nasączonego płynem micelarnym. Warto wybierać płyny micelarne lekko matujące, przeznaczone do pielęgnacji skóry mieszanej. Świetnie sprawdzą się więc wszelkie kosmetyki z zawartością ekstraktu z zielonej herbaty oraz kosmetyki z kwasami, zwłaszcza migdałowym oraz azaleinowym. Nie da się jednak ukryć, że pozostałości makijażu oraz płynu micelarnego mogą działać na naszą skórę dosyć drażniąco. Koniecznie więc zatroszczmy się o to, by usunąć je z naszej skóry żelem oczyszczającym. Postawmy na kosmetyki o dość kremowej konsystencji. Dobrze sprawdzą się produkty z olejkami, które sprawią, że nasza skóra będzie oczyszczona i jednocześnie silnie nawilżona. Od czasu do czasu wykonujmy również peeling skóry. Posiadaczki cer mieszanych z powodzeniem mogą używać peelingów ziarnistych. Wybierajmy śmiało spośród tych gruboziarnistych jak i spośród drobnoziarnistych. Nie da się również ukryć, że posiadaczki cer mieszanych mogą być zadowolone również z zastosowania kosmetyku łagodnie złuszczającego jakim jest peeling enzymatyczny. Należy jednak zaznaczyć, że peeling musimy nanosić na skórę oczyszczoną z wszelkich resztek makijażu. Oczyszczanie skóry to jednak nie wszystko. Przyda nam się również dbałość o właściwe jej nawilżenie. Zakupmy więc odpowiedni krem nawilżający, który pomoże nam zatroszczyć się o właściwe odżywienie naszej skóry. Należy dodać, że szczególnego nawilżenia wymagają suche policzki. Na policzki warto byłoby nałożyć więc znacznie większą ilość kremu niż na strefę T. Nie da się ukryć, że fajnie byłoby zadbać o zakup kosmetyku, który będzie zawierał oleje roślinne i kwasy. Krem warto wklepywać w swoją skórę raz dziennie o poranku. Jeżeli nasza skóra potrzebuje okresowo większego nawilżenia postawmy na krem na noc, który pomoże nam jeszcze dogłębniej odżywić naszą skórę.

Jakich maseczek dobrze byłoby używać?

Nie da się ukryć, że posiadaczki cer mieszanych powinny zakochać się w maseczkach do twarzy. Warto jednak używać różnych masek na różne partie twarzy. Na suche policzki warto byłoby nakładać maskę intensywnie nawilżającą, podczas gdy strefa T wymagałaby silniejszego oczyszczenia. Dobrze jest więc sięgać po wszelkiego rodzaju maski glinkowe, takie jak na przykład maski z glinką zieloną oraz maseczki z glinką białą. Świetnie sprawdzi się również zielona glinka o niezwykle silnych właściwościach oczyszczających i detoksykujących. Koniecznie trzeba zaznaczyć, że niezmiernie ważne jest używanie maseczek na cerę dokładnie już oczyszczoną. Dzięki temu nasza skóra wchłonie większość składników aktywnych zawartych w maskach.
Podsumowując wyżej zebrane rozważania bez większych trudności można wysnuć wniosek, że każda kobieta chce cieszyć się piękną i zadbaną cerą. Posiadaczki cery normalnej mają dość ułatwione zadanie. Jeżeli jednak mamy cerę mieszaną, pamiętać musimy, że lubi się ona zarówno przetłuszczać oraz przesuszać. Aby uniknąć problemów wynikających z nadmiernego przesuszania się skóry, nawilżajmy ją. Niezbędne jest więc posiadanie kremu nawilżającego na dzień. Oczyszczanie skóry także jest niezwykle istotne. Każdego dnia usuwajmy więc z naszej skóry makijaż za pomocą na przykład płynu micelarnego. Możemy potem sięgnąć jeszcze po żel oczyszczający. Najlepiej wybrać taki z kwasami oraz z ekstraktem z zielonej herbaty czy drzewka herbacianego.

Related Articles