Jak walczyć z rozstępami?

Rozstępy są problemem, z którym borykają się kobiety w każdym wieku. Mitem jest to, że pojawiają się one tylko po ciąży, bo mogą je mieć nawet nastolatki. Zazwyczaj pojawiają się one na udach, brzuchu, pośladkach i piersiach. Ich powstaniu sprzyjają szybkie zmiany masy ciała, ciąża, skłonności genetyczne czy zaburzenia działania tkanki łącznej. Jednak czy jest coś, co możemy zrobić, żeby zniwelować ten problem?

Czy da się walczyć z rozstępami?

Zlikwidowanie rozstępów nie jest proste i zazwyczaj wymaga dużo czasu i kompleksowej terapii. Zazwyczaj można z nimi walczyć za pomocą lasera. Najlepsze efekty zobaczą osoby, u których rozstępy dopiero się pojawiły, ale takie zabiegi powinny pomóc też tym, u których ten problem jest widoczny już od kilku lat. Nie da się jednak ukryć, że taki zabieg jest kosztowny i nie każdy będzie w stanie sobie na niego pozwolić. Na szczęście jest kilka innych sposobów, które możemy wypróbować zanim zdecydujemy się na laser.

Skuteczne sposoby na rozstępy

 

Zapobiegaj

To najlepsze, co możemy zrobić. Powinniśmy skupić się na tym, żeby unikać skoków wagi, które powodują powstawanie rozstępów. Dlatego musimy unikać diet, które powodują efekt jojo. Ważne jest też to, żeby w naszej diecie znalazło się dużo witamin A, E, PP i B5. To właśnie one odpowiadają za elastyczność skóry i zapobiegają powstawaniu rozstępów. Możemy też stosować profilaktyczne kosmetyki, czyli żele czy balsamy, które ujędrniają skórę. Warto pamiętać o tym, że nie wystarczy nałożyć je na skórę. Powinniśmy to robić jednocześnie masując nasze uda, pośladki czy brzuch.

Kosmetyki na rozstępy

Tutaj naprawdę nie warto oszczędzać. Jeśli chcemy, żeby nasze rozstępy zniknęły, powinniśmy kupić kosmetyki dobrej jakości, najlepiej jakieś apteczne. Warto poszukać czegoś z kolagenem, bo to on odpowiada na elastyczność naszej skóry. Bardzo ważne jest tutaj to, żeby zmasowywać wszystkie żele czy balsamy. W ten sposób ich działanie będzie znacznie lepsze, a my szybciej zobaczymy pierwsze efekty. Możemy do tego nawet użyć specjalnej szorstkiej rękawiczki, która jednocześnie będzie peelingować nasze ciało, dzięki czemu kosmetyk będzie się szybciej wchłaniał.

Odżywiaj się zdrowo

Odpowiednia dieta jest kluczowa w walce z rozstępami. Musimy dostarczać sobie niezbędnych witamin i mikroelementów, które będą miały wpływ na regenerację naszej skóry. Bardzo ważny będzie tutaj krzem, cynk i żelazo. Prawda jest taka, że dieta nie wpłynie na zniknięcie rozstępów, które już mamy, ale może zapobiec powstawanie nowych.

Zadbaj o opaleniznę

Rozstępy są dużo bardziej widoczne na bladej cerze, więc jeśli się opalimy, ich widoczność się zmniejszy. Ważne jest jednak to, żeby nie przesadzać z opalaniem, bo zbyt duże wystawienie się na promienie słoneczne może nam szkodzić. Za to zupełnie bezpieczne będą różnego rodzaju samoopalacze, które możemy nałożyć sami w domu. W ten sposób będziemy mieli idealną opaleniznę, a nie będziemy narażać się na problemy wywołane wystawieniem na promienie UV.

Related Articles