Jak ubrać się na pierwszą randkę?

Nie da się ukryć że większość z nas na pewnym etapie swojego życia poszukuje drugiej połówki, z którą można by spędzić resztę swojego życia. Dążenie do wejścia w związek jest całkiem naturalną potrzebą każdego człowieka. Jeżeli i nam zależy na poznaniu osoby, z którą będziemy chcieli stworzyć długotrwały związek, zadbajmy o swój wygląd fizyczny. Warto więc zwiększać ilość okazji podczas których będziemy mogli poznać nowe osoby. Jeśli już umawiamy się na randkę, pamiętajmy o tym, by odpowiednio zadbać o swój atrakcyjny wygląd zewnętrzny. Pierwsze wrażenie można bowiem zrobić tylko raz. Pierwsza randka wzbudza emocje u obu płci, ale szczególnie długo przygotowują się do niej przedstawicielki płci pięknej. O czym więc powinna pamiętać każda kobieta, która chce dobrze i modnie wyglądać na pierwszej randce?

Elegancko czy na luzie?

Każda kobieta na pierwszym spotkaniu z interesującym ją mężczyzną stara się wyglądać jak najlepiej. Nie da się jednak ukryć, że czasami przesadzamy ze zbyt eleganckim strojem. Nie jest to dobre z kilku względów. Przede wszystkim nie wiemy czy druga strona również będzie elegancko ubrana. Jeśli nie, możemy zawstydzić ją zbyt formalnym strojem i sprawić, że poczuje się niekomfortowo. Nie stawiajmy więc na szykowną sukienkę i szpilki na niebotycznych obcasach. Nie da się jednak ukryć, że zbyt swobodny styl również nie jest polecany na pierwsze spotkanie. Najbezpieczniej byłoby postawić na tak zwaną sportową elegancję. Jeżeli więc ładna sukienka wydaje nam się być idealnym strojem na randkę, zestawmy ją z wygodnymi trampkami. Wygodne trampki w kolorze czarnym czy białym pasowały będą do kreacji w każdym kolorze. Godnym polecenia zestawem będzie na przykład kwiecista sukienka w zestawieniu z czarnymi trampkami. Koniecznie trzeba zaznaczyć, że wygodne trampki sprawią również, że nie będziemy musieli martwić się o to jak chodzimy w szpilkach. Nie każda kobieta uważa bowiem, że w szpilkach porusza się zgrabnie i z gracją. Jeżeli zależy nam koniecznie na tym, aby pójść w spodniach, być może warto byłoby postawić na szpilki. Szpilki, zwłaszcza te w intensywnym kolorze fuksji czy czerwieni sprawiają, że prezentujemy się szykownie i z klasą. Nasza stylizacja nie jest jednak zbyt elegancka.

Jaki makijaż wykonać?

Nie da się ukryć, że większość kobiet na pierwszej randce postawi na dość intensywny makijaż. Z kosmetykami kolorowymi nie ma jednak co przesadzać. Trzeba bowiem mieć na uwadze, że nadmiar kosmetyków na twarzy może być niezbyt korzystnie odbierany przez mężczyzn. Nie ulega wątpliwości, że warto przykryć podkładem wszelkie niedoskonałości. Nie przesadzajmy jednak z konturowaniem twarzy, jeżeli nie chcemy wyglądać sztucznie. Większość mężczyzn twierdzi bowiem, że niezwykle kręci ich naturalność u kobiet. Lekki podkład w kremie i delikatnie przypudrowana twarz będzie więc opcją idealną. Warto jednak podkreślić również oczy oraz usta. Nie przesadzajmy jednak z makijażem oczu i ust. Jeżeli stawiamy na mocny makijaż oka, usta pomalujmy mniej intensywnie. Jeśli jednak zależy nam na tym, aby to nasze usta przyciągały uwagę, zrezygnujmy z podkreślenia naszych oczu w wyrazisty sposób. Dobrym pomysłem na pierwszą randkę jest zawsze kocia kreska. Podkreślenie oczu eyelinerem sprawia, że nasze spojrzenie stanie się bardziej zmysłowe i tajemnicze. Nie da się również ukryć, że niezwykle stymulująco na mężczyzn działają usta w kolorze klasycznej czerwieni. Czerwona szminka na ustach to prawdziwa przyjaciółka przedstawicielek płci pięknej. Jeżeli jednak wiemy, że na pierwszej randce może dojść do pocałunku, postawmy na inny kolor. Rozmazana szminka wokół ust prezentuje się bowiem niezbyt atrakcyjnie. Jeżeli postawimy na szminkę w kolorze zgaszonego różu, również będziemy prezentowały się atrakcyjnie, ale nie będziemy musiały martwić się o to, że kosmetyk zostawi nam nieatrakcyjne ślady wokół ust po pocałunku. Oczywiście jakieś ślady będą, ale nie będą one aż tak bardzo rzucały się w oczy.

Jaka fryzura na pierwszą randkę?

Nie da się ukryć, że bardzo istotne jest również to na jaką fryzurę postawimy. Jeśli zależy nam na atrakcyjnym wyglądzie, bezpieczniej będzie postawić na naturalność. Posiadaczki kręconych włosów mogą rozpuścić włosy lub delikatnie spiąć je na bok. Jeżeli mamy włosy proste, możemy postąpić w podobny sposób. Przeważająca ilość mężczyzn uważa bowiem, że najatrakcyjniejsze u kobiet są długie i rozpuszczone włosy. Nie da się jednak ukryć, że część kobiet preferuje spięte włosy. Jeżeli jest nam wygodnie w takiej fryzurze, również mamy szansę wypaść dobrze. Postawić możemy na przykład na wysoki kucyk lub niezbyt formalny kok. Fryzurę możemy ozdobić modnymi w tym sezonie dużych rozmiarów wsuwkami. Jeżeli lubimy opaski, również możemy na nie postawić. W sklepach dostępne są bowiem zarówno modne opaski jak i kolorowe chustki. Warto przejrzeć oferty sklepów stacjonarnych i internetowych, po to by nie przegapić atrakcyjnych ofert cenowych.
Podsumowując powyżej zebrane rozważania bez większych trudności można dojść do wniosku, że każda kobieta chce wypaść na pierwszej randce jak najlepiej. Z tego też względu wielką wagę przykładamy do naszego stroju, makijażu oraz fryzury. Nie da się ukryć, że dobrze byłoby postawić na niezbyt elegancką stylizację. Idealnie sprawdzi się więc sukienka zestawiona z trampkami lub spodnie zestawione ze szpilkami, najlepiej w kolorze innym niż klasyczna czerń lub nude. Jeśli chodzi o makijaż, postawmy na naturalność. Nie przesadzajmy z ilością różu czy bronzera. Postawmy na delikatne usta, jeżeli zamierzamy mocniej podkreślić oko. Jeśli jednak preferujemy silniejszy makijaż ust, zrezygnujmy z podkreślania oczu w zbyt wyrazisty sposób.

Related Articles