Jak radzić sobie z okresem?

Trudne dni w życiu kobiety?

Każda z nas raz w miesiącu przeżywa trudne dni, których nie może zrozumieć żaden mężczyzna. Czas, w którym pogarsza się nasze samopoczucie zarówno pod względem fizycznym, jak i psychicznym. Ogromny dyskomfort, który wpływa negatywnie na nasze codzienne funkcjonowanie i zmniejsza znacznie naszą efektywność. Już parę dni wcześniej każda z nas odczuwa pewne zmiany w swoim organizmie związane ze zwiększonym zatrzymywaniem wody, co sprawia, że czujemy się grubsze, opuchnięte i mamy mniej energii. Dzień rozpoczęcia menstruacji wiąże się z ogromnym bólem, różnym u każdej z nas, jednak dla każdej z nas jest to ogromne obciążenie. Ostatecznie stres związany z zabrudzeniami lub plamami pojawiającymi się na naszych ubraniach. Zazwyczaj chcemy jak najszybciej pozbyć się tego problemu, jednak musimy sobie jakoś radzić z tym czym obdarzyła nas natura.

Tampony dla aktywnych kobiet

Pierwszym rozwiązaniem, z którego możemy skorzystać są tampony. Sprawdzą się one szczególnie u kobiet, które prowadzą bardzo aktywny tryb życia, ponieważ zwiększają one nasz komfort i są bardzo wygodne w użyciu. Początkowo mogą wywoływać niechęć, szczególnie u młodych dziewcząt, które mogą mieć problem z ich nałożeniem, jednak bardziej doświadczone kobiety nie będą odczuwały żadnego dyskomfortu związanego z posiadaniem takiego tamponu. Jest on również dużo większą ochroną przed pojawieniem się plam na naszej odzieży. Ich plusem jest fakt, że możemy w nich swobodnie pływać lub uprawiać inne sporty w zależności od naszych oczekiwań. Nie musimy również ograniczać naszego życia towarzyskiego, ponieważ możemy równie dobrze bawić się na imprezie, tańcząc i spędzając miło czas nie obawiając się o zabrudzenia odzieży.

Najpopularniejsze podpaski

Podpaski są produktem, który zna każda z kobiet i chyba każda z nas zaczynała swoją historię z okresem właśnie z nimi. Na rynku dostępna jest cała masa produktów o różnych właściwościach, które mają spełnić wszystkie oczekiwania klientek. Możemy znaleźć podpaski, które idealnie sprawdzają się w nocy, ponieważ posiadają większy rozmiar. Możemy również dopasować rozmiar i grubość w zależności od intensywności krwawienia w danym okresie miesiączki. Nie są one niestety tak wygodne jak wyżej wymienione tampony i nie umożliwiają nam tak aktywnego trybu życia. Istnieje również większe ryzyko zabrudzenia odzieży, dlatego musimy regularnie kontrolować jej stan.

Ekologiczne kubeczki menstruacyjne

Obecnie na rynku pojawił się nowy produkt, który skierowany jest dla kobiet, które chętniej dbają o środowisko. Są to kubeczki menstruacyjne, które możemy wykorzystywać wielokrotnie. Używamy je podobnie do tamponów, jednak posiadają one specjalne zbiorniczek, w którym zbiera się krew, którą następnie możemy usunąć do sedesu. Produkt ten ma wpłynąć na zmniejszenie ilości odpadów produkowanych przez kobiety w okresie menstruacji. Obecnie jednak zyskał on popularność głównie u kobiet, które podchodzą z ogromną powagą do problemu ochrony środowiska. Większość pań woli pozostać przy tradycyjnych propozycjach wyżej opisanych.

Related Articles