Jak powinien wyglądać modny mężczyzna w XXI wieku

ak powinien wyglądać modny mężczyzna w XXI wieku.

Moda męska zmieniała się przez tysiąclecia. Z samego początku ubiór pełnił jedynie formę zwierzchniego okrycia, które zapewniało ochronę przed chłodem i mrozem. Z czasem, to co mężczyzna nosił, zaczęło pełnić formę społeczną. Ubiór, oznaczał to w jakiej warstwie społecznej znajdował się jego właściciel. I tak zwykłe skóry, zaczęły być zamieniane na pięknie tkane materiały. Z biegiem czasu, ubiór już wyłącznie definiował status mężczyzny. Bogaci arystokraci nosili modne surduty, wamsy, klasa średnio zamożna starała się ubierać najlepiej jak było ich na to stać, a biedota nosiła to, co znalazła, czyli łachmany.
A jak to jest dzisiaj z modą męską? Czy nadal jest wyznacznikiem splendoru i bogactwa, czy może to już jedynie kwestia wizerunkowa?

Od surdutów po garnitury.

W dzisiejszym XXI wieku, w męskiej modzie najważniejsze, jest dobranie odpowiedniego stroju do okazji. To logiczne, że na plaże nie pójdziemy w pełny garniturze, a na rozmowę o pracę, nie przyjdziemy w koszulce na ramiączkach i japonkach.
Ale co zrobić, żeby ubrać się modnie, ale nie przesadzać ze zbytnim nadęciem?
Moda bardzo szybko się zmienia i ewoluuje, ponieważ, to co było modne, na przykład na początku lat pierwszej dekady 2000 roku, dzisiaj odbierane jest raczej jako przeżytek, dlatego moda męska w 2019 stawia na elegancję oraz wygodę.
Co ciekawe, modne parę lat temu brody, włosy spięte w kucyk, a naokoło wygolona głowa, oraz ubiór hipstera, przeszły już do lamusa i w 2019 zdecydowanie nie są już modne.

Dżentelmen z Anno Domini 2019.

Coraz większą popularność w ostatnim czasie zyskuje elegancji styl ubioru, nawiązujący lekko do mody lat 20 i 30 XX wieku. Przyczyn takiego retro powrotu, można dopatrywać się w bardzo popularnych serialach pokroju Peaky Blinders oraz Zakazane Imperium.
W tym stylu dominuje elegancja oraz wszelkiego rodzaju dodatki z epoki, jakimi mogą być zegarki na łańcuszku zaczepione w kamizelce, kaszkiety, okulary w prostych, drucianych oprawkach. Styl ten jest, tak naprawdę doskonały niemalże na każdą okazję, ponieważ elegancka maniera tego zestawienia sprawia, że dobrze będziemy wyglądać w nim zarówno w pracy, jak i na randce.
Oczywiście moda ma to do siebie, że charakteryzuje się ciągłą zmianą, oraz mieszaniem stylów. Żeby złagodzić, dla niektórych za elegancką stylizację, wystarczy, że zamienimy eleganckie buty, na poczciwe trampki i założymy do tego spodnie w kant, koszulę w dowolny wzór z podwiniętymi ramionami, oraz kamizelkę.
Możliwości mieszania i miksowania ubiorem, jest oczywiście bez liku i tak naprawdę, każdy mężczyzna może odnaleźć w nim coś dla siebie. Jeśli nie całą stylizację, to chociaż jakiś element, który włączy, do swojej codziennej garderoby.
Warto, aby mężczyzna w 2019 roku, nie bał się eksperymentować z własnym wizerunkiem i nie zamykał się wyłącznie na jeden styl ubioru. Świat mody męskiej jest tak rozległy, że możemy czerpać, tak naprawdę z wszystkich dostępnych nam źródeł, a Internet jest źródłem nie ocenionym. Czy to ze względu na możliwość zamawiania nowych ubrań, czy na szukanie codziennych inspiracji.

Related Articles