Jak powiększyć usta w domu?

Wiele z nas marzy o tym, żeby mieć piękne, duże usta, ale zazwyczaj nie chcemy decydować się na bolesny zabieg powiększania ich w gabinecie kosmetycznym. Zanim zdecydujemy się na takie radykalne kroki, warto wypróbować domowe, bardziej delikatne sposoby na duże usta. Co możemy zrobić, żeby nasze wargi wydawały się większe?

Peeling

Jeśli nasze usta będą suche, będą wydawały się mniejsze, niż są w rzeczywistości. Problem powinien rozwiązać delikatny peeling, który pomoże nam wygładzić usta i pobudzić krążenie. Dzięki temu będą one miały bardziej wyrazisty kolor, dzięki czemu wydadzą się większe. Peeling możemy też wykonać za pomocą szczoteczki do zębów. Wystarczy, że będziemy nią delikatnie masować wargi. Ważne jest jednak to, żeby nasza szczoteczka była miękka, bo użycie zbyt twardej może powodować podrażnienia i pęknięcia. Jeśli poczujemy jakikolwiek ból, powinniśmy natychmiast przerwać zabieg, żeby nie uszkodzić swoich ust.

Wypełniacz z kolagenem

Produkty z kolagenem to świetna alternatywa dla drogich zabiegów w gabinecie kosmetycznym. Co prawda efekty nie będą tak spektakularne, ale z pewnością zauważymy różnicę. Ważne jest też to, że efekt będzie widoczny niemal od razu. Składniki aktywne wnikną w nasze usta i wygładzą delikatne zmarszczki, dzięki czemu nasze usta będą wyglądały na pełniejsze i zadbane. Musimy jednak pamiętać, żeby nie przeprowadzać takich zabiegów zbyt często i sprawdzić czy nie jesteśmy uczulone na któryś ze składników aktywnych zawartych w produkcie.

Plumper – sposób na duże usta w kilka sekund

Plumper to produkt, który ma za zadanie natychmiastowo powiększyć nasze usta. Efekt nie będzie piorunujący, ale na pewno nasze usta będą wyglądały na pełniejsze. Zazwyczaj są one w formie błyszczyków zawierających substancje aktywne, które wnikają w naszą skórę i tam pęcznieją, dzięki czemu usta wydają się większe. Zazwyczaj zawierają one też substancje, które mają delikatnie podrażnić nasze usta i dzięki temu nadać im żywszego koloru. Będzie to na przykład mentol, cynamon, chili lub ekstrakt z lukrecji. Przez to zaraz po aplikacji będziemy odczuwać lekkie mrowienie ust, które szybko powinno minąć.

Powiększanie ust makijażem

Dużo jesteśmy w stanie zdziałać samym makijażem. Na pewno warto zacząć od konturówki, którą możemy wyjechać odrobinkę poza kontur ust. Dzięki temu będą się one wydawać większe. Używanie konturówki sprawi też, że nasza szminka nie będzie się później rozmazywać. Jeśli chodzi o samą pomadkę, to możemy postawić na usta ombre. Wystarczy, że obrysujemy je ciemniejszą szminką, a środek wypełnimy odrobinę jaśniejszą. Ważne jest to, żeby różnice między kolorami były niewielkie, bo możemy wyglądać śmiesznie, jeśli przesadzimy. Możemy też poszukać szminek, które są wzbogacone w kolagen. Oprócz tego, na pewno świetnie sprawdzą się różnego rodzaju błyszczyki. Takie wykończenie sprawia, że nasze usta wydają się większe. W podobny sposób zadziałają też jasne kolory nałożone na nasze usta.

Related Articles