Jak dbać o skórę dojrzałą?

Żadną tajemnicą nie jest to, że skóra zmienia się z wiekiem. Zaczyna ona tracić swój młodzieńczy wygląd i jędrność, a na twarzy powoli pojawiają się zmarszczki. Jest to proces, którego nie musimy się bać i którego nie możemy zatrzymać. Niemniej jednak, jeśli będziemy stosować odpowiednią pielęgnację, będziemy mogli go spowolnić. Co możemy zrobić, żeby wygrać walkę z upływającym czasem?

Z jakimi problemami boryka się kobieta dojrzała?

Nie tylko czas ma wpływ na stan naszej skóry, bo ogromne znaczenie będzie tutaj miał również stres, zmęczenie, nasz styl życia i to, czy się wysypiamy. Z czasem nasza skóra może zacząć zmieniać swoją barwę na bardziej ziemistą i może stawać się bardziej przesuszona. Co więcej, z biegiem czasu zaczną pojawiać się na niej mniejsze i większe zmarszczki, szczególnie w okolicy oczu i ust. Owal naszej twarzy zacznie się zmieniać, a pod oczami mogą pojawić się cienie i worki. Co możemy zrobić, żeby spowolnić ten proces?

Pielęgnacja skóry dojrzałej – kilka rad

1. Stosuj kosmetyki, które zapewnią Twojej skórze odpowiednie nawilżenie. Najlepiej będzie jeśli nie będą one zbyt ciężkie, bo może to obciążać skórę.
2. Nakładając kremy i maseczki nie możesz zapominać o szyi i dekolcie, bo tam również będą widoczne ślady starzenia. Warto używać dobrej jakości maseczek, które poprawią jędrność naszej skóry.
3. Warto też sięgnąć po serum, które jest mocno skoncentrowanym kosmetykiem, który będzie znacznie bardziej efektywny, niż zwykłe kremy.
4. Zadbaj o skórę wokół oczu. Jest ona znacznie bardziej delikatna, niż skóra na reszcie twarz, dlatego wymaga specjalnego traktowania. Używaj regularnie kremu pod oczy lub ampułek.
5. Jeśli chcesz zredukować zmarszczki, możesz zdecydować się na zabieg z wypełniaczem. Obecnie jest to bardzo powszechne, więc jego cena spada.
6. Pamiętaj o tym, żeby po kąpieli użyć balsamu lub masła do ciała. Ten drugi kosmetyk będzie znacznie lepszy, bo oprócz nawilżenia zapewni też odpowiednie natłuszczenie skóry, dzięki czemu powstanie na niej warstwa ochronna.
7. Nie zapominaj o regularnym peelingu ciała i twarzy. Dzięki temu pozbędziesz się martwego naskórka, a kosmetyki, które nałożysz później będą się lepiej wchłaniały.
8. Używaj filtrów przeciwsłonecznych. Promienie słoneczne i nadmierne wystawianie się na działanie światła UV sprawia, że skóra starzeje się szybciej. Warto używać kremów z SPF przynajmniej 30, a najlepiej 50. Dzięki temu będziemy mogli uniknąć powstawania zmarszczek i przebarwień.
9. Starzenie widać też na dłoniach, więc nie możemy zapominać o tym, żeby je nawilżać. Raz na jakiś czas możemy też nałożyć sobie na nie specjalną maseczkę, która jeszcze lepiej nawilży naszą skórę.
10. Zawsze zmywaj makijaż przed pójściem spać! To najważniejszy ze wszystkich punktów. Jeśli nie będziemy zmywać makijażu przed położeniem się do łóżka, z pewnością przyspieszymy proces starzenia. Ważne jest też to, żeby robić to delikatnie. Jeśli będziemy przesadnie trzeć, dużo szybciej będą pojawiać się nowe zmarszczki!

Related Articles