Jak dbać o cerę normalną?

Nie da się ukryć, że zadbana cera jest wizerunkiem każdej przedstawicielki płci pięknej. Wszystkie kobiety muszą więc pamiętać o tym, aby dbać o swoją skórę każdego dnia. Nie każda z nas ma jednak tak samo łatwe zadanie. Najciężej mają rzecz jasna posiadaczki cer tłustych oraz problematycznych. Skóra trądzikowa nie tylko nieestetycznie się świeci, ale ma również problem z nadmiernym zapychaniem się. Z tego też względu dobrze byłoby zatroszczyć się o jej odpowiednie oczyszczanie każdego dnia. Nie zapominajmy więc o tym jak niezmierne ważny jest demakijaż. Łatwo nie mają także posiadaczki cer suchych oraz wrażliwych. Muszą one bowiem uważać na to, aby nie przesadzić z ilością kosmetyków w swojej pielęgnacji. Cera wrażliwa ma bowiem tendencję do uczuleń i reakcji alergicznych. Warto więc zadbać o to, by składy produktów używanych przez nas miały nieskomplikowane składy. Posiadaczki cery normalnej mają nieco prostsze zadanie. Kobiety posiadające cerę normalną również jednak muszą o nią odpowiednio zadbać. O czym warto pamiętać posiadając ten rodzaj skóry?

Po czym poznać, że jesteśmy posiadaczkami cery normalnej?

Nie da się ukryć, że cerę normalną dość łatwo poznać. Przede wszystkim nie przetłuszcza się ona zbytnio, dlatego nie mamy problemu z nieestetycznym świeceniem się i błyszczeniem. Nie da się również ukryć, że posiadaczki cery normalnej nie mają problemów z rozszerzonymi porami. Ich pory są zwężone i nie wyglądają nieestetycznie. Cera normalna jest również jędrna i nie pojawiają się na niej przedwczesne oznaki starzenia się. Cera taka dobrze toleruje przeważającą większość kosmetyków pielęgnacyjnych oraz kolorowych. Nie ulega wątpliwości, że możemy stosować na nią większą ilość masek i peelingów. Jeżeli jednak zaniedbamy pielęgnację cery normalnej może ona przeistoczyć się w cerę problematyczną lub wrażliwą.

Nie zapominaj o odpowiedniej dawce codziennego nawilżenia!

Każda kobieta posiada w swojej kosmetyczce przynajmniej jeden rodzaj kremu do twarzy. Należy zaznaczyć, że posiadanie takiego kremu jest niezwykle istotne. Dobrej jakości krem nawilżający powinniśmy wklepywać w swoją skórę każdego poranka. Nie powinnyśmy zapominać o tym, aby wybrać krem dopasowany do aktualnych potrzeb naszej skóry. Warto bowiem pamiętać, że potrzeby skóry normalnej mogą się zmieniać. Czasami lepszy będzie więc krem lekko matujący, a czasami intensywnie nawilżający. Wybierać możemy spośród rozmaitych produktów dostępnych zarówno w sklepach stacjonarnych jak i internetowych. Warto na samym początku zakupić kilka próbek i wówczas po ich przetestowaniu wybrać tę, która najlepiej się sprawdza w naszym przypadku. Nie da się ukryć, że dobrze byłoby postawić również na zakup kremu na noc. W nocy skóra wchłania bowiem dużą część składników aktywnych zawartych w kosmetykach, które na nią nakłaniamy. Warto na noc zastosować krem o dość treściwej konsystencji. Należy jednak pamiętać, aby kremy nakładać na skórę dokładnie oczyszczoną. Zapominanie o oczyszczaniu skóry może się bowiem na nas poważnie zemścić. Poza tym skóra nieoczyszczona nie ma szans wchłonąć składników aktywnych zawartych w kosmetyku.

Dlaczego oczyszczanie jest tak ważne?

Krem na noc i na dzień to nie wszystko. Zadbać musimy bowiem o wspomniane już w powyższym akapicie dokładne oczyszczenie naszej skóry. Podstawą powinien być dokładny i dogłębny demakijaż. Każdego dnia zmywajmy ze swojej skóry kosmetyki kolorowe. Jeżeli bowiem tego nie zrobimy możemy mieć problemy z nadmiernym przetłuszczaniem się naszej cery. Do oczyszczania skóry, posiadaczki cery normalnej mogą wybrać płyn micelarny albo na przykład chusteczki oczyszczające. Chusteczek do demakijażu używajmy jednak w sytuacjach awaryjnych. To dosyć wygodne rozwiązanie, ale należy pamiętać, że nie zawsze za pomocą chusteczek jesteśmy w stanie usunąć ze swojej twarzy całość makijażu. Zarezerwujmy więc takie rozwiązanie na przykład na podróż. Posiadaczki cer normalnych mogą używać tylko i wyłącznie płynu micelarnego. Ich cera nie ma bowiem skłonności do zapychania się, dlatego też nie muszą domywać ewentualnych pozostałości żelem. Od czasu do czasu warto jednak przemyć naszą skórę żelem. Żel oczyszczający dla posiadaczek cer normalnych powinien być jednak łagodniejszy niż ten dedykowany posiadaczkom cer tłustych oraz problematycznych. Świetnym pomysłem będzie na przykład kremowy żel do twarzy lub olejek.

Jakich maseczek warto używać do cery normalnej?

Posiadaczki cer normalnych mogą używać zarówno masek nawilżających jak i oczyszczających. Należy jednak pamiętać o zachowaniu balansu. Nadmierne oczyszczanie może sprawić, że nasza skóra stanie się problematyczna. Jeśli jednak przesadzimy z nawilżeniem nasza skóra może się nadmiernie przetłuścić. Dobrze byłoby raz lub dwa razy w tygodniu wykonać dokładny peeling skóry. Potem warto nałożyć na naszą skórę maskę oczyszczającą, na przykład z glinką. W następnej kolejności nałóżmy na naszą skórę maskę, która nawilży naszą skórę. Maseczka odżywcza ma również szansę rozjaśnić drobne przebarwienia.

Podsumowując wyżej zebrane rozważania bez większych trudności można dojść do wniosku, że posiadaczki cery normalnej nie mają aż tak trudnego zadania pielęgnacyjnego jak posiadaczki cer suchych oraz problematycznych. Z całą jednak pewnością nie są one zwolnione z dbania o swoją skórę. Koniecznie powinny one zadbać o odpowiednie oczyszczenie swoich skór. Nie da się ukryć, że warto byłoby zainwestować w dobrej jakości krem nawilżający. Najlepiej postawić na produkt naturalny o minimalistycznym składzie. Nie zapominajmy także o zakupie kremu na noc. Kremy aplikujmy na skórę oczyszczoną z resztek makijażu. Makijaż usuwajmy płynem micelarnym oraz żelem, jeżeli chcemy bardziej oczyścić skórę.

Related Articles