Idealny płyn do kąpieli – Twój całodzienny komfort

Idealny płyn do kąpieli – Twój całodzienny komfort.

Zapewne wiele razy zastanawiałeś się /zastanawiałaś się, jaki płyn do kąpieli wybrać. Czy postawić na coś ziołowego i naturalnego, czy sięgnąć po kosmetyki do kąpieli z zagranicznych firm?
Wszystko zależy od tego, czego oczekujesz od codziennego rytuału kąpieli.
Stawiasz na szybkie prysznice, czy raczej długie i relaksujące kąpiele w wannie pełnej piany?
Jeśli wybierasz szybki prysznic, postaw na żele do mycia ciała, które szybko się rozprowadzają i dają Ci uczucie świeżości. Jeśli jednak, uwielbiasz wylegiwać się w wannie, odcinając się całkowicie od świata zewnętrznego, idealnym sposobem, będą kule do kąpieli.

Kosmetyki do pielęgnacji – wybór trudniejszy niż Ci się wydaje.

Rynek polski i zagraniczny, zalewa konsumentów ogromną ilością kosmetyków do pielęgnacji ciała, w tym żelów pod prysznic, olejków kąpielowych, kul do kąpieli, emulsji do mycia ciała. Tego jest tak wiele, że można dostać oczopląsu od samego patrzenia na ten ogrom produktów, a co dopiero dokonać wyboru i to tego właściwego.
Przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę na potrzeby naszej skóry, oraz czas jaki chcemy poświęcić na codzienną pielęgnację wieczorną. Zatem, jaki powinien być idealny żel pod prysznic? Głównym zadaniem płynu lub żelu do kąpieli powinno być zapewnienie dobrego pH naszej skórze, oraz prawidłowe nawilżenie. Jednak wiele z nas kieruje się kolorem opakowania, ceną lub zapachem produktu, który kupujemy. Jest to kupowanie tak naprawdę kota w worku. Musimy pamiętać, że im bardziej intensywnie pachnie nasz kosmetyk, tym więcej zawiera składników powodujących przesuszanie skóry. Często to może prowadzić do różnych infekcji i swędzenia skóry. Płyny do kąpieli dostępne w sklepach i drogeriach możemy spotkać w różnych wariantach, różnią się formułą i składem. Dzielimy je na uniwersalne, czyli dedykowane dla każdego i do każdego typu skóry i wieku. Występują w różnych formułach, dlatego jest to najłatwiejszy wybór jeśli chodzi o kąpielowe rytuały. Następnym wariantem jest podział tylko na męskie lub damskie. Płyny męskie charakteryzuje świeży cytrusowy zapach, taki produkt zapewni orzeźwienie oraz ukojenie dla każdego mężczyzny po całym dniu pracy. Płyny przeznaczone dla kobiet, są często w pięknych buteleczkach i pachną kwiatami lub olejkami. Dlatego przyciąga uwagę kobiet już opakowanie. Kolejnym wariantem są płyny przeznaczone dla dzieci i niemowląt. Mają one niedrażniący zapach oraz formułę, która nie podrażni delikatnego ciała dziecka.

Idealne płyny do kąpieli, dla Twojego malucha.

Kiedy przychodzi na świat Twoje maleństwo, pragniesz, aby wszystkie kosmetyki do jego pielęgnacji, były naturalne i sprawdzone. Na półkach sklepowych, przeznaczonych do pielęgnacji dzieci i niemowląt, widnieją płyny do kąpieli oraz balsamy, w pięknych pastelowych kolorach. Jednak nie zawsze kolor opakowania idzie w parze z wartościową zawartością produktu. Kupując żele do kąpieli oraz płyny dla dzieci i niemowląt, powinniśmy przede wszystkim, czytać etykiety, bo to z nich dowiemy się, tak naprawdę o składzie produktu. Warto jednak nadmienić, że wiele produktów przeznaczonych dla naszych maluchów, niekoniecznie działa kojąco, a w większości uczulająco, na delikatną skórę dziecka.

Related Articles