Dobrze dobrany stanik, kluczem do dobrej postawy

Dobrze dobrany stanik, kluczem do dobrej postawy.

Czy wiesz ile kobiet ze względu na źle dobrany stanik cierpi na przewlekły ból kręgosłupa? Naprawdę wiele. Jeśli nasz stanik nie jest dobrze dobrany ciężar biustu nie rozkłada się równomiernie i przez to cierpimy na ból kręgosłupa szyjnego.

W sklepach z bielizną możemy znaleźć mnogość propozycji, fasonów biustonoszy. Bardotka, pełny, sportowy, koronkowy bez fiszbin, czy balkonetka. Jednak wybór jest naprawdę bardzo ciężki. Jednak gdy znasz podstawy, jak prawidłowo dobrać biustonosz to stanie się przyjemnością, a nie przykrym i rozczarowującym obowiązkiem. Jeśli masz duży i pokaźny biust, ale ciągle nie potrafisz dobrać rozmiaru do gabarytów swoich piersi nie wahaj się nawet przez chwilę o pomoc w doborze biustonosza przez bra-fitterkę. Jest to osoba, która zaproponuje Ci kilka rozwiązań i pokaże patenty na idealnie dobrany stanik. Jeśli jednak chcesz spróbować swoich sił sama, oczywiście masz do tego prawo.

Co zrobić żeby biustonosz leżał jak rękawiczka?

Pierwszy krok do idealnie dobranego biustonosza jest dość prosty, zmierz dokładnie swój obwód pod biustem. Centymetr przyłóż odpowiednio ciasno pod biustem oraz zmierz obwód. Pamiętaj jednak, że centymetr się nie rozciąga, a biustonosz owszem więc obwód musi być mierzony odpowiednio ciasno. Następnie zrób pomiar centymetrów w biuście. Centymetr musi przylegać idealnie w najszerszym miejscu biustu, ale pamiętaj by przyłożyć go tak aby nie deformował Twoich piersi. Następnie oblicz wielkość miseczki. Ostatnim krokiem jest przymiarka wybranego przez nas biustonosza. Jest to zdecydowanie najprzyjemniejsza część dokonywania zakupu.

Na jakie fason biustonosza się zdecydować?

W sklepach z bielizną zobaczymy wiele fasonów biustonoszy, od pełnych i zabudowanych po koronkowe i odkryte. Wybór jest ciężki, bo najpierw wychwytujemy najładniejsze perełki, ale one nie koniecznie będą pasować do rozmiaru naszego biustu. Jeśli masz małe piersi w rozmiarze A, idealnie wyeksponują je biustonosze push-up. Możesz sobie pozwolić na ten fason biustonosza. Dzięki temu, że są wypełnione dobrze wyprofilowaną gąbką unoszącą biust, pięknie go wyeksponują. Dzięki temu będziemy mogły ubrać sukienkę z dekoltem i cieszyć się pięknym wyglądem. Jeśli Twój biust jest średnich rozmiarów między B, a C. Świetnie będą wyglądać biustonosze koronkowe, bez fiszbin i balkonowe. Uwydatnią Twój biust i ukażą jego wszystkie zalety. Natomiast jeśli jesteś posiadaczką dużego biustu, idealnie poskromi go biustonosz zabudowany, może być z gładkiego materiału, ale też dobrze się nada koronkowy. Wybór należy do Ciebie i do komfortu noszenia. Pamiętaj jednak, że posiadaczki dużego biustu muszą zwracać uwagę na szerokość ramiączek biustonosza, ponieważ cienkie pod ciężarem piersi mogą przysporzyć więcej szkody niż pożytku. Niezależnie od tego jaki masz rozmiar biustu musisz pamiętać o tym, że idealnie dobrany biustonosz to klucz do twojej dobrej postawy i komfortu ciała. Dlatego w miarę możliwości konsultuj się ze specjalistką, czyli bra-fitterką jak najczęściej.

Related Articles