Czyścimy szafę

Twoja szafa pęka od nadmiaru ubrań? I co dalej?

Problemem wielu kobiet jest zbyt pochopne kupowanie ubrań. Każda z nas ma w swojej szafie sukienkę, które jeszcze nigdy nie ubrała bo czeka na idealną okazję. Posiadamy również wiele ciuchów na lepsze dni, czyli czas, w którym nasza waga drastycznie spadnie. Mamy też odzież, którą na pewno kiedyś ubierzemy, ale dziś nie jest ich dzień. Tak naprawdę na co dzień wybieramy nasze ulubione elementy stroju i klasyczne stylizacje, w których czujemy się dobrze, modnie i wygodnie. Czy warto zatem trzymać całą resztę ubrań i zagracać naszą szafę? Możemy przecież zrobić miejsce na nowe zakupy. W jaki sposób zabrać się do oczyszczania przestrzeni w domu?

Przegląd szafy to pierwszy krok do porządku.

Pierwszym działaniem jakie powinna podjąć każda kobieta, która chce pozbyć się części swoich nieużywanych ubrań powinna zrobić generalny przegląd swojej garderoby. Warto szczerze odpowiedzieć sobie na pytania, które ubrania noszę regularnie, a które od wielu miesięcy nie widziały dziennego światła. Pozwoli nam to na choć częściowe wybranie najbardziej potrzebnych elementów naszej garderoby. Warto pozostawić w swojej szafie kilka eleganckich strojów, które przydadzą się na wyjątkowe okazje, jednak musimy pozbyć się ubrań za małych lub tych, które nie zyskały naszej miłości i od wielu miesięcy nie zostały przez nas ubrane. Gwarantujemy Ci, że wyrzucisz ze swoich szaf przynajmniej połowę nieużywanych ubrań.

Oddaj lub sprzedaj

Kolejnym krokiem jaki musisz podjąć jest znalezienie sposobu na usunięcie nadmiaru odzieży z twojego domu. Nie możesz przechowywać ich po prostu w innym miejscu. Muszą one raz na zawsze opuścić twoją posiadłość. W tym przypadku możesz podjąć jedną z dwóch decyzji, oddać lub sprzedać to czego nie potrzebujesz. Wszystko zależy od ilości czasu, którą posiadasz oraz twoich możliwości. Jeśli znasz osoby, które ze względu na brak finansów potrzebują dobrej jakości odzieży możesz wykonać dobry uczynek i podzielić się z nimi twoimi rzeczami. Jeśli jednak zależy Ci na zyskaniu dodatkowej gotówki możesz zdecydować się na wystawienie na sprzedać ubrań. Istnieje wiele stron, które dają Ci możliwość dotarcia do potencjalnych klientek. Najpierw musisz jednak zaangażować się w cały proces sprzedaży prasując ubrania, wykonując zdjęcia, na których będą się one atrakcyjnie prezentować oraz publikując swoją ofertę w internecie. Jest to sposób pozbycia się ubrań, który zajmuje nam dużo więcej czasu i nie zawsze kończy się pomyślnie, ponieważ nie każde ubranie znajduje zainteresowanego kupca. Jeśli jednak możesz pozwolić sobie na prowadzenie tego typu działań możesz potraktować to jako nowe wyzwanie. Najważniejsze jest jednak to, aby doprowadzić twoją szafę do porządku i pozbyć się ubrań, które tylko zagracają przestrzeń.
Porządkując swoją szafę warto postawić na minimalizm i wybrać tylko najpotrzebniejsze ubrania. Pozwoli Ci to zwiększyć twoją wygodę oraz ułatwić późniejsze tworzenie stylizacji. Stawiaj na basicowe produkty, które dopasują się do każdej okazji, a dodatkowo nie zajmą dużo miejsca w twojej garderobie.

Related Articles