Czym jest mezoterapia mikroigłowa?

Mezoterapia mikroigłowa to zabieg, który pozwala na zredukowanie zmarszczek, rozstępów czy przebarwień. Polega to na tym, że używając specjalnego narzędzia nakłuwamy naszą skórę małymi igiełkami, dzięki czemu cera zaczyna regenerować się znacznie szybciej. W wyniku powstaje wiele małych kanalików, dzięki którym wchłanianie składników aktywnych z kremów jest znacznie łatwiejsze. W dodatku, małe dziurki w naszej skórze sprawiają, że organizm jest pobudzony do regenerowania się, dzięki czemu skóra staje się bardziej elastyczna i sprężysta. Najważniejsze jest jednak to, że zabieg ten możemy z łatwością wykonać samodzielnie w domu, za pomocą specjalnego urządzenia – dermo rollera. To niewielki wałeczek, pokryty malutkimi igłami o odpowiedniej długości. Dlaczego warto z niego skorzystać?

Dermo roller – dla kogo?

Tego urządzenia może używać tak naprawdę każdy, ale szczególnie poleca się je osobom o cerze dojrzałej, które chcą pozbyć się efektów starzenia widocznych na twarzy, szyi czy dekolcie. Warto używać dermo rollera, kiedy:
-mamy problem ze zmarszczkami,
-nasza skóra stała się wiotka i utraciła swoją jędrność,
-owal naszej twarzy zaczyna się zmieniać,
-mamy problem z przebarwieniami czy bliznami, na przykład potrądzikowymi,
-mamy rozstępy oraz cellulit.
Ostatnio mezoterapię mikroigłową można stosować też w przypadku problemów z łysieniem i wypadaniem włosów. Małe igiełki pobudzą cebulki włosów do pracy.

Czy to bezpieczne?

Generalnie tak, ale jednak nie każdy będzie mógł stosować ten zabieg. Nie możemy z niego skorzystać jeśli jesteśmy w ciąży lub karmimy piersią. Oprócz tego, przeciwwskazaniem będą choroby nowotworowe, opryszczka czy innego rodzaju stany zapalne i rany na skórze. Z pewnością nie mogą go wykonać też osoby, które mają łuszczycę czy ostry trądzik. Teoretycznie, dermo rollera możemy używać na całym ciele, ale powinniśmy omijać okolice oczu, a szczególnie powieki, gdzie skóra jest bardziej delikatna i cieńsza. Niemniej jednak, jeśli bardzo chcemy wykonać taki zabieg, powinniśmy użyć krótszych igiełek, maksymalnie o długości 0, 25 milimetra.

Jakie igiełki wybrać?

Na rynku dostępne są dermo rollery z różnymi igiełkami. Zazwyczaj mają one od 0, 25 do 1, 5 milimetra. Nasz wybór powinien zależeć od problemu, który chcemy rozwiązać. Nie ma sensu wybierać za długich igieł, bo nie jest prawdę to, że wtedy osiągniemy lepsze efekty. Osoby, które mają bardzo delikatną skórę powinny wybrać mniejsze igiełki. Te dłuższe można za to stosować na ciele, na przykład w walce z bliznami czy rozstępami. Długość igieł będzie też miała wpływ na to, jak często przeprowadzamy zabieg. Tak naprawdę, im dłuższe igły, tym rzadziej powinniśmy używać dermo rollera. Jak to wygląda w praktyce? Jeśli mamy igły o długości 0, 25 mm, możemy wykonywać zabieg nawet co 3 dni, w przypadku 0, 5 mm, raz w tygodniu, a powyżej jednego milimetra raz na 3 tygodnie. Jeśli będziemy używać urządzenia częściej, może się okazać, że będziemy mieli problem z podrażnieniami.

Related Articles