Czy warto zamawiać ubrania z Chin?

Czy warto zamawiać ubrania z Chin?

Bum na chińskie sklepy wysyłkowe, rozpoczął się jakąś chwilę temu i z czasem, jedynie przybiera na sile. Dzisiaj, niemalże wszyscy zamawiają produkty z Chin i czekają z utęsknieniem na kuriera, który zapuka do drzwi, dostarczając, jakże upragnioną przesyłkę. Zaletą takich sklepów jest to, że ceny są w nich spektakularnie niskie i wysyłka wcale nie sprawia, że staje się to dla nas nieopłacalne. Wręcz przeciwnie. Zamawianie z Chin stało się tak prawdę o wiele tańsze, niż w przypadku kupowania w sklepach w naszych miastach.
Co kupujemy najczęściej w chińskich sklepach Online? Są to zazwyczaj gadżety elektroniczne oraz odzież. To, że opłaca się kupować towary z Chin już wiemy, ale czy jest to bezpieczne dla nas, jako dla konsumentów i czy można zostać oszukanym?

Odzież z Kraju Środka.

Mnogość i różnorodność odzieży z chińskich sklepów wysyłkowych, przyprawia o zawrót głowy. Tak naprawdę, dostaniemy tutaj wszystko, czego tylko dusza zapragnie. Sukienki, suknie balowe, kardigany, bluzy, t-shirty, kamizelki, buty, skarpetki, pończochy, bieliznę i tak dalej. W zasadzie można się tutaj ubrać od stóp do głów i to za małe pieniądze. Dobrze, to jest teoria, a jak z tym jest w praktyce? Zanim zdecydujemy się na zakup, warto najpierw poszperać i upewnić się, że ubrania, które zamówimy będą dokładnie takie, jak na zdjęciach.

Czytaj, sprawdzaj i dopiero później kupuj!

Kupowanie przez Internet, to loteria, szczególnie, jeśli w grę wchodzą tak wielkie odległości pomiędzy kupującym, a sprzedającym. W Internecie wiele jest galerii ze zdjęciami, okraszonymi podpisami,,oczekiwania kontra rzeczywistość’’, które przedstawiają jak produkt miał wyglądać według zdjęci i zapewnień sprzedającego, a co przyszło pocztą. Dlatego tak ważnym, podczas zakupów przez Internet, jest sprawdzanie i czytanie komentarzy. Wiele osób, które wystawiają oceny, wrzuca też tam zdjęcia produktów, które do nich dotarły. Dzięki temu możemy dowiedzieć się jak w rzeczywistości wygląda sukienka, która do nas dotrze. To bardzo ułatwia podejmowanie decyzji, odnośnie kupna danego ubrania. Opinie użytkowników, mogą być dla nas bardzo cenne i w zasadzie decydujące.
Dlatego kupowanie w chińskich sklepach wysyłkowych, nie jest aż tak ryzykowne, jakie mogłoby się wydawać. Po prostu należy bardzo ostrożnie i restrykcyjnie wybierać tylko te ubrania, które mają w sekcji komentarzy wyraźne zdjęcia, jak wyglądają po przybyciu na miejsce docelowe. Oczywiście, jeśli zdarzyłoby nam się, że dostalibyśmy sukienkę, która na zdjęciu miała wyglądać, jak milion dolarów, a po przybyciu pod nasz próg, wygląda raczej jak milion ale wenezuelskich boliwarów, to nie należ rwać włosów z głowy. Sklepy takie jak AliExpress, czy Wish mają możliwość zwrotu towarów, jeśli ten nam nie odpowiada. Wiąże się to jednak, z dość dużymi perturbacjami, których w zasadzie lepie unikać, ponieważ są one dość długie i skomplikowane. Dlatego też jeśli już coś zamawiamy, to miejmy wiedzę o tym, jak dane ubranie może wyglądać w rzeczywistości, ponieważ na zdjęciach, zawsze wszystko wygląda idealnie i perfekcyjnie.

Related Articles